Dviejų dienų pisimosi festivalis “Ė, duokit numerius!”

Nuo vakar ryto, kai parašiau postą, stovėdamas techninės apžiūros eilėje (dėl automobilio įsigijimo lokacijos, bei fakto, kad didžiają dalį gyvenimo ten praleidau – TA atlikinėjau Šakiuose). Į tą gana dažnai aplankomą vietą, kur nemaža dalis automobilistų palieka paskutinius nervų galiukus, atvažiavau visiškai ramiai, nes detalus planas buvo aiškus – nepriklausomai nuo to, kaip pavyks praeita TA, vistiek gausiu lapą, su kuriuo galėsiu registruoti automobilį. Artimiausias pirmadienį dirbantis registravimo centras buvo Kaune, taigi tik gavus lapą iš tech. apžiūros, laukė 60km kelionė be numerių. Kodėl be numerių? Ogi pardavėjas davė pasibaigusius vokiškus tranzitinius numerius, ant kurių labai gražiai matosi (ypač pareigūnams) jų galiojimas. Unlucky number 13, simbolizuojantis prabėgusius metus. Keleto gerų žmonių paprotintas, nusiėmiau numerius visai – taip, matomumas pareigūnams visai kitas, tačiau bauda keletą kartų silpnesnė. Nu valio. O ką daryt daugiau?

Šis planas galvoje dėliojosi nuo pat 8:10 (kątik pasiėmęs šviežią draudimą), kai atvažiavęs prie TA centro pamačiau prieš save 10 automobilių. Primetu, kad čia nėra TAIP jau daug ir įsitaisau anksti iršti pradėjusios saulės įkepintoje sėdynėje. Prakaitas – Niagara. Bėga minutės, pusvalandžiai, valandos. TA lapą gaunu 13:15. Nėra ko pykti ant darbuotojų, nes tokia jau pas juos sistema – “per daug” apžiūrėti mašinų, pagal nūdienų tvarką, jie tiesiog negali. Okei, iki 16:30, kol dirba Kauno Regitra – laiko sočiai. Pagirdau Fteką ir spiriu link Kauno. Sėlinu atsargiai – besidengdamas kitom mašinom. Suprantu, kad negalima, bet dėl skubėjimo kitų variantų – tiesiog nėra. Kelionės tikslas nenumaldomai artėja, kiekvienas pravažiuojantis vairuotojas palydį žvilgsniu, rėkte rėkiančių “paliubomu banditas”. Pats nusistebiu sėkme – atvažiuoju sklandžiai.

Regitroje sutikrina kėbulo numerį ir pasiėmęs lapuką su eilės numeriu, sėdu laukti savojo skaičiaus.

“203. Prieš jus eilėje – 59 žmonės”

Buvo truputis po dviejų, a.k.a. dvi su trupučiu valandos. Dirba 3-4 langeliai.

“Spėsiu”.

Atleidžiu raumenį ir kantriai trinuosi pečiais su kirgizais bei kitokio plauko fauna ir flora.

16:10 – “203” – Vos nesurinku BINGO!

Paduodu popierizmus ir kantriai laukiu, kol regitrinis dėdė suteiks porą aliumo plokštelių.

Mhm. Aha. “Tai kad pas tave Kauferyje (čia tokia pirkimo pardavimo sutartis) visai ne to žmogaus vardas”

Kaip suprast? Kas netokio? TOKIO!

Gaunu paaiškinimą, jog iš ėsmės aš banditas, viskas surežisuota, mašina iš ėsmės nupista ir paliubomu sėsiu. Nuraminu, jog aš tik prievartautojas, mašinų nevogiu, pasiklausiu kas konkrečiai netaip (vokišką kauferį rankose laikau pirmą kartą), gaunu murmantį atsakymą, kad vistiek šiandien jau niekas nieko nepriregistruos ir išvis pzdinčiau aš iš čia. Argumentų kaip ir neturiu, jokie nei gražūs, nei negražūs prašymai nepadeda, spjaunu ir pjaunu tiesiai pas automobilio pardavėją, gyvenantį visai prie minėtųjų Šakių. Vėlgi, nepatikėsit – nei vieno ekipažo. Tylu ir ramu. Nu ir valio! Sutikrinam Kauferį – ir randam didžiulę baisią ir neatleidžiamą klaidą – praleistas vienas iš 6 vokiečio vardų. Nujptvjmt. Kankinki budeli smarkiau.

Pamojuoju visiems suplanuotiems kitos dienos darbams – festas tampa dvidieniu.Parsliūkinu likusius kilometrus iki Šakių, kur mane išskėstom rankom pasitinka pareigūnai.

“Blogiau būti, kaip ir nebegali”- taria sau ze oridžinal daržov.

Pala, gali! Matydamas, kad man jau NU RIMTAI rašo baudą, ironiškai pasijuokiu, nes visgi pasirinkau tinkamą variantą, nes dabar nors teisių atėmimu negresia, ane?

“Kaip negresia? Gręsia dar ir kaip!”

Ze daržov patampa ze baltas daržov. Whaaat?

Pareigūnas pasikuiča “Teisės segtuve” – ai ne, nuo 100 iki 150, kadangi nebaustas, tai pusė minimumo.

Pagalvoju sau, jog su tokiai “gręsia” bajeriais po to gali jiem tekt kast duobę, nes nervų ir jėgų pas mane likę nebedaug. Na, pagavo tai pagavo, pasijuokiam kad žiūrėk, 130km susukau – niekas nematė, o “savi” pagavo. Tiesa, jų juokas buvo tikresnis. Pasiimu lapelį ir vėl toliau į kelią. Nusiplaunu mašiną, pasikeičiu perdegusią lemputę ir su draugu sutaręs, jog jis sekančio ryto kelionę man “paspotins”, krentu miegot.

06:45 žadintuvas, 07:50 aš jau Jurbarko Regitros eilėje, numeriu vienas. Sulaukiu pirmųjų darbuotojų ir TIK atidarius kapotą ir padavos TA duotą lapą sulaukiu pasiūlymo važiuoti į ekspertizę. Aš pasiūlau visgi gal davai nevažiuoti, nes pradedu norėti surengti kokias nors amerikietiško stiliaus skerdynes.

“Trūksta LEN eilutės, neįrašė TA”

“O tai įrašyt negalim? Nes ta eilutė, ant automobilio indentifikacinės lentelės yra”

“Nuo liepos, regitra negali pati įrašyti JOKIOS info. Kažko trūksta? Varai į ekspertizę.”

Kitaip sakant – šūdas. Pasikalbam, nueinam į vietinę, šalia esančia Regitrą ir pasiprašau pagalbos, kurios išties labai maloniai sulaukiu. 10 minučių ir turiu naują TA lapą su minėtaja eilute. Šaunuoliai.

Dėl šio nuotyko iš eilės pirmūno patampu uodega, bet per tas porą biudrokratizmo prisisunkusių dienų prie to priprantu. Atėjus mano eilei, tik suvedus duomenis į pc sulaukiu klausimo, ką veikiau Kaune, nes “sistema viską mato ir registracija pradėta ten”. Pasiaiškinęs, kad Kaune tiesiog fiziškai nespėjau, sulaukiu atsakymo, jog greičiausiai teks važiuot į Kauną.

How about no? Dar paaiškinęs savo situacijos rimtumą ir paklausęs, ar jie po ranka turi defibriuliatorių, šiaip netaip sulaukiau išganingo parašo ant visų popierizmų. O po dešimt minučių, VTi’yną papuošė numeriai.

Istorijos moralas? Plan ahead ir jei mašina visgi iš užsienio – pasigilinkit į jos dokumentus. Nes jei kasnors galės dasipist – dasipis.

Tai tiek šiam kartui. Pabaigai – money shot:

20140708_094745

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

2 Responses to Dviejų dienų pisimosi festivalis “Ė, duokit numerius!”

  1. Tadas says:

    Nuuuu,seni,va cia tai ODISEJA..

  2. Gytis says:

    Joo perkant kažką iš užsienio daug reikalų būna , patyriau savo kailiu, o Jurbarke regitroj žiaauriai nemalonus senis dirba :/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s