Pasaka apie stabdžius

Stabdymo technikų yra įvairių – vieni stabdo stabdžiais, kiti varikliu. Lietuviškam auto-folklore galima sutikti ir stabdymo bamperiu-teliku-radiatorium-varikliu. Nebijokit – nepradėjau galvot, kad viską už visus kitus išmanau geriau, čia istorija tęsis biškį įdomiau.

Tai va – biškį priešistorės – buvo eilinis sekmadienis. Keletui draugų reikėjo pasikrapštyti prie mašinų, o aš, po savaitės praleistos kosėjant ir plačiu mąstu snargliuojantis – labai norėjau pasikrapštinėti.

Pradžiai planavom pasitūsint iš viso su keturiom mašinom – pono Paparčio civic’ui jau seniai reikėjo pridėt rankas prie priekinių stabdžių, ponas Linas su savo kilminga Honda Integra Type-R norėjo užsimauti Mugen-Jasma išmetimo koliką (jaučiat, aš tą koliką LIEČIAU. Muuuugen), ponas Vytautas norėjo pasikeisti savo Opeliuko galinius stabdžius, o ponas Armandas norėjo pasikeisti tepalus savo Astrai Coupe, kuris (kaip pasirodo vėliau – ačiū dievui!) negalėjo prilėkti. Galvojau kad pora valandų ir dar spėsiu kostmosą išsisiurbt. Tai va – taip nebuvo. Nėėėė biškį.

Darbeliai atrodo nesudėtingi, ponams Paparčiui ir Vytautui tai turėjo būt pamokėlė krapštantis prie savų kibirų, nes aš kaip ir tingėjau krapštytis DAUG 😀 Anyways – diskai ir kaladės, what can go wrong?

Taigi, pradėjom nuo Vytauto astros – iš tragiškų garsų, sklindančių iš galo – galvojom kad gale ten jau stabdo metalas į metalą. Šitą tai mes atspėjom 😮 Važinėjama su tokiais garsais nebuvo ilgai, greitai buvo surinktos visos dalys ir tebuvo laukiama kol visi galėsim susimeetint. Tiesą sakant – vyriškai užsipisom susukinėdami keleivio pusės cilindriuką – nu eina jis nx koks jis buvo užsispyręs. Šiaip ne taip, po poros valandų keiksmažodžių – viskas susirinko su naujom ir gražiom ATE dalimis, už kurias labai dėkojame ponui Zitikiui. Nu ką – keliam vairuotojo pusę. Nusiima ratas ir aš nuoširdžiai negaliu patikėt savo akimis:

20140323_151652

Taigi, išorinė kaladė – yra ponas bybys žino kur. Klausėm – neradom. Šiaip netaip su laužtuvu nulupu suportą – vaizdas toks, kokio net paveikslėliuose nesu matęs. Pristatau naują stabdymo metodiką – stabdymas suportu. Ir susistabdė jo bent jau koks pusė centimetro.

20140323_152048

Įdomiausia – kad mašina važiavo ir ne tai, kad buvo požiūris “o, žiūrėk, iš mano galinio rato eina žiežirbos ir man atrodo, jos pirmasis pasaulinis karas buvo tylesnis reikalas, nei ši kelionė. Reik pasigarsint muziką”. Ir dar įdomiau – kad ne taip ir seniai aš iš šios mašinos prieš žiemą (kaip pamenat, ji buvo vėlyva) lupau lauk dropą. Tokį dalyką, būčiau pastebėjęs 😮

Taigi – kol dėmesį permetam Paparčio (kuris, beje, maladec ir vyriškai atlaikė savo pirmą pamoką) civicui, kol rageliai intensyviai pradėjo ieškoti dalių. Galiausiai vienas netinginys nusprendžia pasidalinti savo žaislais sekmadienio popietę, nuspiriam iki jo ir šiuo metu astra pati važiuoja ir netgi turbūt stoja.

Taigi – visi viską nuveikėm (tik žinoma – ne aš :D), tik žinoma per aštungubai ilgesnį laiką. Bet viskas gerai kas gerai baigiasi. Bet kuriuo atveju – puikiai praleista diena su gera kompanija. Įtariu – ne visiems tai suprast 😀

Beje – mano garaže jau buvo dvi kilmingos hondos – i-VT ir ITR. Gal metas nusipirkt kažką talkovo ir sau? 😀

20140323_115001

Ir akylesni žiūrėtojai įžiūrės, kad turbo astra laukia didelio pagražėjimo 🙂

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

2 Responses to Pasaka apie stabdžius

  1. Klaudijus says:

    Pas mane kažko tai automobilio stovėjimo stabdys prašosi rankų pridėjimo, gal patarsit kur kreiptis ar nuo ko pradėti? Nes auto reikalai man visiškai žalias miškas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s