Kaip žiemą nesukt sau kiaušinių a.k.a car for free

Taigi, senokokui nerašiau (čia toks kaip standartinis atmazas), ir nėr čia ko stebėtis – nebuvo iš ėsmės nei kada, nei apie ką. Nugi nugi, kaip gi čia, nejau visai nesikrapščiau garaže? Naaaat. Krapščiaus ir netgi gausiai daug, bet tiesiog norėjau kad “prisirinktų” medžiagos rimtesniam postui. Taigi, sit back and relax. Or not. Whatevs.

Vienu žodžiu, kažkada seniai seniai lapkričio gale už akies užkliuvo vienas skelbimas – juodas 5gen hečas.

(bzzzzt – sustabdytos plokštelės garsas)Pala pala, DAR VIENAS CIVIC’as? O nx? – Jau girdžiu sambruzdį salėje.

Chill da fuk out, mielas skaitovai. Visų pirma – pasiaiškinimui – kaip civic’as atrodė skelbime –

unnamed1

Galvoje greitai susimeta skaičiukai – pasidaro visai įdomu ir galvoje užgimsta tokia vat idėja – “nu man atrodo, kad nuspardžius visus žaislus nuo jo – liktų visai važiuojanti mašina praktiškai už ačių”. Shit, why not? Iš ėsmės pagrindinė idėja – panelei Jurgaitytei bus su kuo susigražint vairavimo įgūdžius (bent kol kažkada ateinantį rudenį pasibaigs TA, o tada jau bus matyt 😀 ), o nevisai psichiškai stabilus bnv gaus šiokį tokį planą B.

Pora dienų pasirašinėju su savininku, šis pasižada duoti nemažai zip’o, žieminius ratus ir daug visokio kitokio civicinio šlamšto, kuris man, būkim realistai, hoarderiui – tarsi auksas kokiai nors etninei mažumai (hey, nebūkim rasistai, nuspręskit apie čigonus pagal savo sugedimo laipsnį. Wait a minute…)

Taigi, šokam pas Hemį į mašiną ir nupučiam iki Šiaulės. Pamatau maždaug numatytą vaizdą – kebulas so-so, žaislų nemažai, nuo spalvų įvairovės salone biškį sutampo (nuo pat atsisėdimo už vairo pirma mintis – “seni, tik neapvemk integros vairo :/”)

Būdamas iš ėsmės bybis, dar biškį pasideru, sukertu rankom, apsidraudžiu ir su Kuciaus ir  Hemio pagalba, viduryje Šiaulių šiaip ne taip atrastame Statoile užsimaunu žieminius ratus (tuo pačiu užmatau nesitikėtas galines camberio traukutes. Vegas, baby!) ir  šaunam atgal į Vilnių. Mašina baubia – jbtvjmt. Gausiai gėda netgi visiškai pasislėpus po kapišonu. Numetu mašiną garaže ir po truputį pradedu rūšiuotis ko reik, ko nereik ir ką reiks pasikeist, nes baisus laisvumas priekinėje pakaboje, traškanti granata ir iš ėsmės neegzistuojantys stabdžiai žada nemažą santykiavimą su rūdimis garaže. Bring it on!

Iškraunu visą šrotą iš bagažinės – papildomas komplektas priekinių ir galinių žibintų, D16A6 kolikas, stabdžių kaladėlių komplektas, oem honda windows visoriai etc etc ir darkart etc. Kaip tokiam iš idėjos biudžetiniam projektėliui – jackpot!

Sekančią dieną nusprendžiu mašiną dar pa’shakedown’int (su jokiomis ligomis – nesusiję), taigi numetu iki vakaro kieme.

(Vėlgi, sustabdytos plokštelės garsas)

Skambutis – “Alio, jūsų juoda honda kieme?
“Gavno vapros, aišku mano, kieno gi daugiau…”
“Tai va, kaimynas su bnv susiinstalino į aną”
“Pzdec, spartuoliai – pagalvoju sau”

Vaizdas pasitinka iki skausmo kažkur matytas – ta pati vieta (centimetras į centimetrą), toks pats vienos laikas, beveik identiška juoda honda ir netgi tokie patys padariniai – nubrauktas bamperis, vairuotojo sparnas, suskilęs korneris. Bendrai paėmus – mašinos vaizdas kaip ir nepasikeitė. Apsilankom draudime, gaunam litų, š0kam litų šokį (you know the drill). Galvoje sukirba mintis susipirkt visus juodus civicus iš skelbimų ir kasdien statyt toje pačioje vietoje. Trumpa vizija kaip sėdžiu auksiniam DC2 Recare, ten šampanas, ikrai, fsio takoje.

Taigi, projektas mašina už beveik ačiū patampa projektu – mašina į pliusą. Porą savaitėlių sėkmingai renkuos stock dalis, tuo pačiu atsikuičiu kas man likę iš kitų mašinų – vaizdas visai nieko. Pradžiai – susikraunu stock pakabą, žinau kad man smarkiai nebūdinga, bet taip jau reik. Visokie lipai, fog’ai, rasporkės ir camber kit’ai patampa stock dalimis, iškeliauja ratai, N1 baubalą pakeičia stock bakelis. Sutvarkau stabdžius, pasikeičiu pusašį su granata, susikraunu stupicas su gerais šarnyrais ir visais kitais įmanomais ir nelabai būdais vedu tvarką.

Ateina TA diena – This shit must go!
20131130_122125_1 20131130_121301 20131130_121437

Nenoriu sakyti nieko labai blogo, bet reikia – buvęs savininkas(‘ai) su skoniu (ir kruopštumu) buvo ne tai kad susipykęs. Jie kariavo. Gausiai baisiai, tamsiai ir kruvinai – ką puikiai atkartoja salono spalvos. Panelė – dažyta juodai. Kilimas dažytas juodai. Lubos/visoriai nuo saulės/rankenėlės/centrinė dalis/VISI MYGTUKAI – dažyti juodai v žopu. Tada įdomesnė dalis – ant rankinio suskaičiuoju tris spalvas. Pečiuko reguliavimas, manau net nevertas atskiro paminėjimo. Vaizdai kalba patys už save.

Taigi – panelė kartu su visa centrine dalim ir rankiniu keliauja į konteinerį, vietoj jų – tvarkingos juodos oem dalys. Vis dar neradau tvarkingo juodo kilimo ir galinių sėdynių (priekinės kėdės, lyg ir iš mazda mx-3 (pasirodo mx-6 :D), pasilieka, visai užskaitomos), bet viskam savas laikas.

Taigi, kaip suprantat, po truputį statistinis foruminis civicas patampa beveik stock’ine mašina ir pradeda laukti kol juo kasnors pradės važinėti.

20131125_195437

Ir kol neatėjo pastarieji šalčiai – baisiai daug šitas kibiriukas dėmesio ir nesulaukė. Bent jau tol, kol nesupratau kad kosTmosas žiemą – nebaisiai zjbs mašina. Pradžiai – prie tokių šalčių jau vien jį užkuriant – širdis apsipila krauju, sąnaudos, kai paskaičiuoji visus rytinius pasišildymus ir turint omenyje faktą, jog važinėju tik trumpais atstumais – nu irgi nebaisiai zjbs. Pabandau porą dienų pasivažinėt su žiguliu kasdien – fak daat, jau geriau kostmoso sąnaudos. Ir tada su panele Jurgaityte prisimenam – Voblia, taigi reik pradėt važinėt!

20140121_172623

Kostmosas, gavęs užtarnautą atšvarinimą stoja garažan ir vat jau savaitėlę visi kaimynai griežia dantimis nesuvesdami galų, kaip čia toks šrotas ryte ne vien tik užsikuria, bet ir normaliai pašyla, įvažiuoja į apledėjusį kalną ir dar sugeba kitas mašinas prikurt.

Cheap motoring @ it’s finest.

Ai tiesa, nepamirškim ir žigulio! Kol žiema žiemužė nedžiugina sniegu, nuveikiau porą smulkmenėlių – dirty cheaply susidėjau rastafkes (16lt už ilgus varžtus ir iš kitų buildų turima rastafkių krūvelė), taigi dabar ratai apsigyveno prie visai malonaus ET20, užsimoviau nardį, pagaliau susimontavau normalias padangas. Sniegai, ataik ataik.

20140124_104116

Taigi, kaip supranti, mielas skaitytojau, viskas on a tight budget. Visgi virš galvos kabanti kosTmoso sankabos tvarkymo kainelė – riebokoka. O ir ketvertui norisi kažką per žiemą gero padaryt.

Tai vat taip ir gyvenam – važinėju su nemokama mašina ir dėl nieko nesuku kiaušinių. Could be worse 😀

P.s. Ryt nuo 15val trinsiuos Auto Blusturgyje, klube nArauti. Savam stendui neužgyvenau šroto, but still – atpažinsit mane iš tamsiai juodų paakių (pala, o būna šviesiai juodi?).

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

6 Responses to Kaip žiemą nesukt sau kiaušinių a.k.a car for free

 1. zet keturi says:

  tamsTa neskiriate mx-6 sedyniu ????? 😀

 2. Algirdas says:

  Gavno vapros, aišku mano, kieno gi daugiau… Visiskai ismuse is veziu sitas pasakymas. Jau pasiilgtas buvo 😀 but idomu paziuret kaip ziagas skersas keliauja, jei isvis?

  • dzizajdm says:

   Kad tų pakeliavimų normalių tik pora ir buvo, kai nėra sniego – nelabai yra ką su juo veikt 😉 Bet kaip tik pasnigs drūčiau – manau reiks pasifilmuot savo klaidas ir susukt kokį blooperių video (tipo dori-dori-bordiūr-dori-medis)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s