Kaip mes su kosTmosu Kroatiją jamėm.

Tai va, biškį nutekėjo laiko nuo pastarojo posto, susikaupiau ir prisiverčiau atsisėst ir brūkštelt apie trečiajį ir jauniausiąjį mano garažo augintinį – 8geną vardu kosTmosas.

Tai va, pastarajį kartą, kai apie jį rašiau – jis buvo standartinė mašina su kątik pakeistu tepalu (pz pz, SEPTYNI litrai, kuriuos, iš ėsmės, kitą savaitę jau kaip ir reiktų keisti. pz pz). Po tokio įvadinio sakinio, iš ėsmės dabar turėčiau rašyt kaip kosTmosas pasikeitė, gavo dropą, ratus, naują turbaką, type-r saloną ir t.t. Tai va – jis negavo NIEKO 😀 Praktiškai. Kai jį nusipirkau – pirmu reikalu norėjau stiklinę “nosį” pakeist į normalesnes groteles – tuo pačiu buvo pora kėbulo minusiukų, kuriuos reikėjo išspręsti + buvau įsitikinęs, kad lipus ir fenderius nudažius juodai – mašina turėtų smarkiai “atsižviežint”. Taigi palikau jį porai savaičių pas dažytoją – ir po keletos valandų keiksmažodžių besurininėjant – vaizdas gavosi vat toks –

2013-06-29 19.42.07 2013-06-29 19.42.15 copy

O tada aš, panelė Jurgaitytė ir dar pora draugų sugalvojom nulėkt iki Kroatijos (visgi paskaičiavau, kad atostogaut užsienyje neteko bent jau pastaruosiu 10 metų, tai kaip ir nusipelniau). Okei – reikia mašiną paruošt kelionei. Pirmu reikalu pasikeičiu priekines padangas, tada nusprendžiu kad su kosTmosu standarte einantis putų balionėlis ir kompresorius – žingsnis į ateitį, bet rimtai sprogus padangai – tas žingsnis į ateitį tiktų nebent žingsniui į subinę, taigi puolu į autogidą ieškot R16 zapaskės. Apskambinu šrotus – nu pasirodo deficitas. Šiaip ne taip in-the-middle-of-niekur randu kaip ir tinkančią tabletę – nors ant šito momento bus ramiau. Paspardau padangas, išsipurtau kilimėlius ir eeee, nu ir į kelią! Kadangi čia joks ne makalius – tikrai nepradėsiu pasakot kiek kainuoja kelių mokesčiai, ką Kroatijoj verta aplankyt ir kiek kartų ten šikau, bet vieną galiu pasakyti drąsiai – jeigu mėgsti vairuoti – šalis tau – paC tas. Tiek serpantinų ir kito plauko kalnų keliukų – net nesvajojau įveikti. Visą kelionės laiką nuoširdžiai džiūgavau dėl trijų dalykų – torko, nes ten jo da-nu-nafig kaip reikia, prieš kelionę padaryto kasko draudimo – nes jau antros nakvynės metu kažkoks dolbanas kroatas sugebėjo nubraukt bamperį ir aplaužyt grotas ir trečiasis dalykas – mano dideli kiaušiniai. Nes važinėt tokiais keliais – jų pasirodo prireikia – lenkimų teko atlinkti gal kokius šimtą milijonų. Bent jau. Kaip minimum.
Kas daugiau? Šalis – graži, vanduo – šiltas, alus – skanus. Kelionė automobiliu- viskuo įdomesnė nei nuobodus skrydis – kitaip sakant – nu nors šioks toks nuotykis, kuris pasitvirtino šimtu procentų. Kadangi esam rimta chebra – nesirezervavom nei nakvynių, nenumatėm jokių tarpinių sustojimų kad pailsėt. Nes mes kieti – šovėm non stop (tiksliau no-sleep-till-Brooklyn) iki vietos – ir ėjom pusę šešių belstis pas žmones į duris ieškodami nakvynės. None of your reservation bullshit.

Kitaip sakant – visas Abi-kairios-rankos kolektyvas rekomenduoja (bet visgi zjbs būt visu kolektyvu viename asmenyje – galiu labai lengvai kąnors rekomenduot. O jūs ir tikit. Ha.)

IMG_0976

Kelionės metu viso susukom 4750Km – kosTmosas atsilaikė herojiškai. Nors žinoma – jam kaip ir priklauso, tiesiog aš čia pripratęs prie šroto. Ir vat čia atsiranda problemėlė – kažkaip man kosTmosas dūšios nešildo. Kažko – trūksta. Mašina labai gera ir kartais kyla klausimas – o gal ji man PER gera? Mintys sukasi įvairios, galvoje kaip visad bardakas – smegenys rėkia, kad viskas ore, pasilik ir neišsipisinėk, širdis sako – seni, bombink kokį foresterį, o dūšia sako – Ė, man šalta, blet.

Tai vat taip ir nežinau ką daryt. Tai ta proga – su kostmosu nieko ir nedarau. Nu tipo tiesiog važinėju. Jo, man pačiam baisu. Bet esmė tokia – labai aktyviai jau dabar ieškau sau kokio nors winter beaterio, nes prižadėjau sau pernai žiemą, jog reikia kažko rwd, bet tuo pačiu ne balto, kabriko ir dar gaidžio. Nepatikėsit – bet labai greitu metu apžiūrinėsiu E30 karavaną ir tik jei su juo viskas +-, jis atsikraustys į mano garažą. Tuo pačiu – kupas atlaikęs keletą renginukų iki rudens galo bus išardytas. Nes jau ir trijų mašinų man peeeer akis.

O tai kaip su tuo kosTmosu? O turbūt labai aktyviai jo pardavinėt – nesistengsiu. Bet pas mane būna visko 🙂 Jei atsirastų pirkėjas, kuriam tiktų mano nevisai maža kaina – manau jį atiduočiau. Jei ne – didysis kibiras bus apautas žieminėm gumom ir kartu su ketvertu chillins garaže, kol neprireiks kur toliau važiuoti ar vdrug subyrės beateris (tipo touge-tsuiso-vgavno-bordiur)

Visgi, beveik šventai esu įsitikinęs, kad man nevisai viskas tvarkoje su galva. Nes dėl seno grabo įsigijimo džiaugiuos maždaug keturesdešimt šešis kartus labiau nei dėl patikimos, pusnaujės, ekonomiškos ir atrodo tikrai neblogos mašinos. Go figure. Bet galvoje vis sukirba, greičiausiai geriausias šios situacijos sprendimas – aštuntukui reik ratų, kalt jį ant žemės ir tai vis dar bus ta pati mašina, bet bent jau teorijoj – dūšiai nuo nosies turėtų pradėti tirpti varvekliai.

nu arba parduot jį nx.

Beje, taigi šitą – coupe’as pagaliau kartu su manim grįš į Vilnių – nes pastarąsias tris geras savaites jį buvau paskolinęs. Beje, kad jau priėjo rankos – sukroviau jam anksčiau minėtus TA Technicsus ir šviežiai nupirktus 8J et25 ratukus (kurie buvo perkami labiau ne taip anksti minėtam chuliganui. Nu tipo – pradžiai ratai, tada mašina. Whac rong wit det?) Ir gavosi visai nieko vaizdas 🙂

0jvw 68sa

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

7 Responses to Kaip mes su kosTmosu Kroatiją jamėm.

 1. Aurimas says:

  Nusivyliau tavim 😀 BMW pirksi 😀

  • dzizajdm says:

   Jei atvirai – visada turėjau soft-spotą E30’imtiems. Juolab – tai tikrai nebus tas variantas su tamsintais langais, r17 ir neonke salone – jei jis išvis bus – jis bus šūstras e30 su nardi vairu 😀

 2. kristis says:

  Na va, dar anksčiau abejojai, o dabar gal “parduot jį nx” 😀 Na, o kupas ardomas spėju nevisiškai dėl to, kad mašinų per daug? 😀 nusibodo gal sportuot? 🙂

  • dzizajdm says:

   Na, nevisai taip – tiesiog su juo ir nebuvo ilgesnių planų 🙂 Atlaužysiu jį šį rudenį ir užteks jam vargšui. Plius tiesiog reiks kažkaip pasidengt winter beaterio išlaidas 🙂

 3. Pavyduolis says:

  Patiko šiandien perskaityt beveik visus šūdus šitam blog’e, thumbs up.
  Beje kelione į Kroatiją smagesnę apturėjai, pavydžiu..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s