Nu ir kaip tau kosmosas?

Ai nu ką aš žinau, niekad nebuvau. Planetos ten, žvaigždės, fsio takoje.

Aiiii, apie aštuntuką?

Vienu žodžiu – dabar bus toks užpsančiai užtęstas ir mano nesamonių pilnas apmastymas apie mano naują daily. Įsikibkit į kiaušinius, nes šita kelionė papurtys.

Nu ir kodėl papurtys? Ogi viena pagrindinių temų, kuriom aš šneku, kai kasnors klausinėja kaip kosmosas – jo kietumas. Ir kietumas ne ta gerąja prasme – tipo supadupafly. Pirmas dalykas – visgi tai civic’as, kitaip sakant šerpotrebas. Ir pofig kelintų jis metų. Bet kiek prieš tai teko važinėt su penkiaduriu tokiu zyzeliuku (o teko – nemažai), niekad nebuvo užkliuvęs toks dalykas. Ir turiu įtarimų, kad Type-S’as turi kažkokią Type-R’ui gimininga amortizacinę sistemizaciją. Iškart pasiaiškinsiu – man patinka standi važiuoklė, man visiškai nebūtinas konfortas. Ir netgi nežinau kodėl man tas kietumas užkliuvo. Vienintelis dalykas, kurį sumąsčiau – tai kad purtantis per duobes niekas nebarška. Ir turbūt dėl to man yra keista, nes šitie du dalykai – barškančios plasmasės ir standi važiuoklė man kaip ledai ir čipsai – nu kaip ir neatsiejama ( kas? jums ne? O pabandykit nevadinę dębilu). Kitaip sakant – matomai tikėjaus labiau “rafinuotos” važiuoklės, nors pats anksčiau ar vėliau būčiau ją sugadinęs. Taigi viskas savo vietose. Purtomės toliau.

Toliau – kaip ir iš ėsmės viskas su juo okei. Konkrečiai mano atveju – buvo pora minusiukų ant kėbulo, bet tas kaip tik šiuo metu yra tvarkoma dažytojo. Taipogi, esminis minusas – stiklinis snukis, panašu, kad irgi bus papliusintas. Vienu žodžiu – tOj bus gražus (nu tikrai pusė velnio bus kai pagaliau bus ratai ir dropas, bet viskam savas laikas).

Vat kas iš tikro pakeitė važiavimo įpročius – tai tokios mažos šešios lemputės. Šo za lemputės, girdžiu sąmišį salėje – o tokios vat ekonominės. Leiskit paaiškinsiu – pas kosmosą visi prietaisų indikatoriai (wow) yra kaip ir priklauso kosminiam laivui – biškį ištaškyti po visą panelę – kiaurai vairą matai tachometrą ir visą kitą svarbią info (nu ten tarkim ar tašė, sėdinti ant galinės sėdynės prisisegus), o spidometras yra atskirai, virš vairo (horizontalinėj ploštumoj vairo viršutinės vertikalės atžvilgiu. Nesamonė bet labai gerai skamba). Prie spidometro iš abiejų pusių yra po 6 lemputes – kairėm Rev (kitaip sakant kaip ir shift-lightas), dešinėj eko – ir vat pastarosios padlos visiškai pakeitė mano važiavimą. Esmė tokia – kuo atsargiau ir ekonomiškiau važiuoji – tuo daugiau eko lempučių tau rodo. Kitaip sakant – 0 – reiškia gazas dugnas, 6 – reiškia už tavęs kilometrinis kamštis. Ir kas baisiausia – man visiškai pofig ant kamščio, ir besiverčiančių per kapotą bobučių – aš žiūriu TIK į lemputes. 2013-05-23 21.49.15

Ir kaip bebūtų keista – pastangos važiuot “nu ant minimum 4 lempučių” – iš tikro duoda vaisių. Malantis po Vilnių – realu tilpt į 6.5l dyzelio, kartais netgi mažiau (bet pasikartosiu – kilometriniai kamščiai!). Pats paskaičiau ir supratau, kad nu nafig kaip man nebūdinga kalbėt apie ekonomiją. Bet vėlgi, ekonomiškumas buvo vienas didesnių pliusų, kodėl pasirinkau būtent 8gen zyzelį.

Okei, kas toliau? Kas šitoj mašinoj gero? Aš ir mano ipod’as. O jei rimtai – patinka ergonomija – jis visiškai nevargina. Patinka torkas, jo visai yra. Patinka talpa, magic seats (galinės sėdynės vartosi su visokiais prikolais (nu tipo iš padgalovniko gali ištraukt kiškį)), patinka kaip groja repčikas, patinka kad nieko nesuprantu variklyje (jaučiat, ten NĖRA žvakių 😮 ) – vadinasi nelabai ką galiu ir sugadint. Patinka kaip nedaug jam reikia (o tiksliau ‘reiks’) kad atrodytų pusė velnio. Patinka kaip jis elgiasi posūkiuose, nematau kolkas jokio diskomforto dėl baisiojo balkio.

Kas nepatinka – start mygtukas. Gal ir atrodo visai prikolnai, bet realiai tai nesamonė. Įkiši raktą, pamiršti, kad yra start mygtukas, beveik nulaužęs raktą prisimeni, kad kažką reikia paspaust ir tada, po serijos keiksmažodžių galiausiai KITA RANKA paspaudi mygtuką. Briedas. Toliau – tai kad dyzelis – nors ir nieko nesuprantu, bet tuo pačiu visko bijau. Tai kad “pusnaujė” mašina – irgi visko bijau. Realiai – kąnors ardyt dažnai yra biškį “pain in ze botom”, nes VISKAS yra ant šponkių. O jos lūžta. Nori išsiimt magą kad pasijungt AUX adapterį? Milijonas šponkių. Nori nusiimt bamperį? Milijonas šponkių. Suprantu kad normaliems žmonėms tas kaip ir negroja – bet kas jums sakė kad aš normalus?

Bendros mintys? Kažkur tarp myliu-nekenčiu-ženijuos-parduodu – vienu žodžiu pats nežinau. Kaip ir zjbs, bet kaip ir kažko trūksta. Pastarasis dalykas gal pasikeis, kai daugiau prie jo prasifisiu – kaip dažniausiai su manim būna.

O kas daugiau? Nu ką, važiuoja, ant galvos nelyja, paspaudi mygtuką ir būna šalta, paspaudi kitą – būna karšta. Ko daugiau reikia, ane? Ech, kad viskas būtų taip paprasta.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

10 Responses to Nu ir kaip tau kosmosas?

 1. Martynas says:

  Kaip visada, prisijuokiau iki negaliu.. 😀 Bet ekonomija?! WTF, dude?! Floor that madafaka! Btw, koks top-speedas? 😀

  • dzizajdm says:

   Top speed’as – a kąą aš žinau, 16 eina 😀 Pradžiai užteks. O dėl floor’inimo – jokio tolko. Nebent torkint. Nutaikius kokį smagesnį diapazoną. O sukt motorą kaip su normaliom hondom – biškį garso ir nulis valo 😀

 2. Domas says:

  bent jau pas mano opelį – viena šponkė = 1 euras…o jų lūžo nemažai 🙂

 3. Rokas says:

  Šiaip ledai ir alus lygiai taip pat neatskiriama.

 4. Algirdas says:

  Tik nesugalvok suaugt, taupiai 6 begiu an 50 vaziuot ir naudot masina nuo tasko a iki b. Reikia marijos zemei tokiu zmoniu, kuriu dauguma (turbut kokie 95%) nesupranta, bet likusiems penkiems ju darbai kelia nuostaba ir pagarba. (apie tavo idomeliausius projektus, nesamoninga dropa, SRi autosporta ir t.t. turiu omeny! 🙂 ) Peace

  • dzizajdm says:

   Kad ir šitas ilgai vargu ar išliks normalia mašina 🙂 Visgi koilai – vienaip ar kitaip bus pirmas normalus pirkinys 🙂 O dėl kitų mano nesamonių – net nežadu stabdyt 😉

 5. kristis says:

  Sakyčiau rink rev lempukes, nes eko 😀 O šitą “Kažkur tarp myliu-nekenčiu-ženijuos-parduodu” reiktų suprast turbūt kaip “po pumečio kabės autogide”? :)))))

  • dzizajdm says:

   Šiaip, vien iš to, kiek dabar teks palikt dažytojui – abejoju, nes tiesiog bus gaila 🙂 O ir šiaip – gal būsimi modai pataisys mūsų santykius 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s