Kaip forikas technikinę ėjo

Ta proga, kad foriko numeriai pasipuošė gražiais lipdukais, su skaičiumi 2014, sakau nupasakosiu šiokę tokią su tuo susijusią istoriją.
Prasidėjo viskas tuom, kad šios savaitės pradžioj “spider sence” suvirpėjo ir prisiminiau, kad kažkada “ant dienų” turėtų baigtis kaladės tech’as. Buvau šventai įsitikinęs, kad ši nelaimė įvyks kažkurią “nioliktą” dieną. Šventas įsitikinimas pasirodo buvo neteisus – Lapkričio 4 diena. Blia.

Permetu galvoj kas su mašina netaip – pučia pro duslintuvo sujungimą (apie free-flow bakelį gal nepasakosiu 😀 ), nėra rankinio, galiniai stabdžių diskai kreivi, įtarinėjau kad baiginėjasi lemda ir po nardžio dėjimo neužmauta plasmasė už vairo (kas gal ir nieko neįtakoja technikinės metu, bet kartą jau teko juokaujant aiškintis pareigūnams, kad “ne, mašinos aš nepavogiau” 😀 ) nu plius velnias žino ką dar gali surast 🙂

Nu nieko, optimizmo pilnas susiperku naujus galinius diskus, rankinio kalades ir viso to mechaninio laikrodžio mechanizmo rem komplektą, kuris yra atsakingas už dorovingą rankinio veikimą. Atsispausdinu kažkokią nelabai aiškią schemą ir davaiiii į garažą.

Nuėmus stabdžių diską bukom akim žiūriu į 4 spyruokles ir bandau suprast kas čia, kodėl ir kaip. Kaip žmogui, užaugusiam ant civic’o diskinių stabžių, tas visas labirintas atrodo nejaukiai, plius šiaip, let’s face it, iki inžinieriaus biškį nedatempiu 😀 Išsiardau viską kelevio pusėj, surinkinėt iš pradžių nedrįstu, taigi keliamės į kitą pusę. Nuimu diską ir pastebiu labai nemažą guolio “technologinį tarpelį” (už šią epinę frazę ačiū Tsparkui :D). Kitaip sakant – guoliui ragai. Jasna. Okei, nekreipiam dėmėsio, pasikeisiu kitą dieną, gal surinkus baisiai neūš (aha, taip ir buvo). Su amžino palaikytojo mano nesamonėse Armando pagalba surenkam vairuotojo pusę, pasirodo darbas keturiom rankom daug paprastesnis 😀 Nors su tokia komanda, kuri buvo susirinkus tą vakarą – tas rankinis miziernai atrodo, reikėjo iškart maut td04 😀 Įsidrasinę surenkam ir keleivio pusę – pabandau – rankinis toks, kokio dar jokioj subarkėj neturėjau. wuhu. Atvažiavau į garažą gal 7 vakare, ties 11.30 primetu kad gal tai dienai užteks.

Kitą dieną pasigirsta iš galo nauji garsai. Primetu kad tokie garsai gali būt tik dėl perdaug išvestų kaladžių. Vakare (a.k.a. heloween) vėl išlekiu vaiduokliaut į garažą, nes užsibrėžtas deadline’as – penktadienis, nenumaldomai artėja, o per visus šventuosius jau suplanuota kelionė į kitą Lietuvos galą. Vėl išsiardau galą – kaladės vietoj, o vat guolis visai palaidas (pastebėjimas – iki tol, jis nei ūžė, nei buvo kažkoks klibėjimas :/ ). Blia. Susirenku viską į vietą “gal iki Šakių datrauksiu”. Susirenku viską atgal, peržegnoju, pasikeičiu lemdą, pabandau išspręst duslintuvo prapūtimo bėdą – vėl dvylikta vakaro, okei, užteks, namo.

Ryte pajudam iš Vilniaus – iš guolio ūžimo posūkyje po truputį garsas kinta iki “mėsmalės, malančios vinis” simfonijos. Šiaip netaip grįžtam – ūžiančio guolio pusės stabdžių diskas pamėlynavęs. JASNA. Okei, vėl pasižeriu tą pusę, nusilupu to kampo stupicą, primetu, kad Šakiuose guolio nerasiu, susiplanuoju kitai dienai kelionę į Kauną. Tuo pačiu praisprendžiu kai kurias mažesnes smulkmenas. Čia reiktų paminėti, kad laiko šiandien turėjau iki 15val, taigi reikėjo susisukt greitai.

Žadintuvas 6ryto. Apsoliuti kontūzija. Su pasiskolinta mašina – 8 jau Kaune. Pasiimu Gytį (be kurio šiandiena išvis nebūtų paėjus, darkart didžiulis ačiū!) iš namų, nupučiam į Tekstarą, pasiimam guolį, dėl viso pikto dar vieną stabdžių diską, atrandam žmogų, kuris guolį perpresuotų. 11val – aš jau Šakiuose, lendu į garažą. Viską nusiveičiu, susirenku – ledas. Primetu kad dar turiu porą atliekamų valandų – kalu ilgai išsvajotą modą, apie kurį ryt, nusiplovus mašiną.

Fast forward – 17val – jau su technikine. Stabdžiai – idealūs 🙂 Porai metų ramu, galima ta proga parduot mašiną 😀

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

2 Responses to Kaip forikas technikinę ėjo

  1. traškis says:

    Nelabai parišu kodėl diskas pamėlo tas? Tai vis dėl to susilaidei prastai kalades??

    • dzizajdm says:

      Iš to, kad kaladės nesutrintos ir niekur kitur trynimosi požymių nematyt – vienintelis variantas kurį sugalvojau – nuo guolio trinties atsiradęs karštis…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s